Přišlo páteční odpoledne a s ním odjezd na naši (asi) předposlední akci. Bohužel se to v práci protáhlo, takže jsme vyjeli až v 17:40. Zdrželo nás také oblékání do nepromoků, protože předpovědi hlásily ustavičný déšť. Pochopitelně, když jsme byli takto navlečeni, tak nepadla ani kapka... Jedeme okolo Příbrami na Písek a České Budějovice. Odsud na Dolní Dvořiště, před kterým uhýbáme doprava na Vyšší Brod, kde máme ubytování. Dorazili jsme po tři čtvrtě na devět. Poslední jsme sice nepřijeli, ale většina už tam byla a zastihli jsme je zrovna při odchodu na večeři. Jirka JVK se s námi ještě vrátil, aby ukázal kde parkovat a kde budeme bydlet. Po bleskovém převléknutí vyrážíme také do hospody, kde se ovšem dovídáme, že kuchyň pracuje do devíti, takže jsme o hladu. Tak si dáme alespoň pivo a grog a po desáté už nás vypakují, tak se jde spát.
Sobota 26. 8. 2006
Ráno budíček v šest, hygiena, sbalení toho nejnutnějšího, oblékání a v sedm vyrážíme na náměstí do pekárny, kde mají čerstvé pečivo a otevírací dobu od 5:59h! Odsud na poslední českou benzinku natankovat a pro kávu a pak už vyrážíme na přechod Studánky/Weigetschlag směr Linz. Za přechodem kupujeme dálniční známky a pokračujeme v cestě. Do Linze byla krásná klikatá cesta, ale tam pak najíždíme na dálnici a mastíme to na Salzburg. Tady sjedeme z dálnice a po pohodlné silnici jedeme do Německa. Kousek za hranicí jsou veliká parkoviště, kde za 1euro necháváme stroje a jdeme na autobus! No opravdu, tam to ani jinak nejde, protože silnička která se vine na kopec ja natolik úzká, že tam nesmějí ani chodci, protože by se jim autobusy neměly kde vyhnout. Jen na jednom místě, asi v polovině kopce, je silnice rozšířená a tam čekají v řadě za sebou čtyři autobusy které jedou dolů, aby pustily kolegy jedoucí nahoru. To je zase z toho důvodu, že všech osm jezdících autobusů se najednou nevejde na horní otočku... Ale abych nepředbíhal, kupujeme si lístky (á 14,50euro) kde je vyznačena hodina a minuta odjezdu a číslo autobusu. Je tu slušně narváno, tak máme odjez až v 11:50h. a tudíž přes půl hodiny na obhlídku přilehlých stánků. Autobusy jezdily přesně a na čas se vezeme do kopce. Chvílemi to bylo opravdu o strach. Po pravdě, podobné srázy jsem viděl na Olympu a myslel že je nic nepřekoná - omyl! Cesta byla 6km dlouhá s převýšením přes 700 metrů! Po vystoupení si jdeme nechat označit jízdenky časem, kdy se chceme vracet. Dáváme to na 13:05 a pokračujeme do tunelu, který nás dovede po šedesáti metrech do krypty s kopulovým stropem odkud jdeme do "zlaceného" výtahu. Ten nás za pomoci motoru z ponorky vyveze o 120 metrů výš, přímo do chaty "Kehlsteinhaus". Bylo by to všechno hezký, ale nesmělo by tu být tolik lidí. Než toto všechno absolvujeme a než se vymotáme davem ven, tak je půl hodina pryč. Jdeme nad chatu na vyhlídku, odkud jsou všechny nejznámější fotografie tohoto místa, uděláme také nějaké záběry a hurá zase nazpět. Fronta u výtahu zase na čtvrt hodiny a tak se dostáváme dolů a ven z tunelu asi minutu po odjezdu autobusů... Necháme si přepsat rezervaci na první volné místo, což je ve 13:55 ale měli jsme štěstí a díky nějakým jiným odpadlíkům jsme se dostali do spoje již ve 13:30h. Ostatní, co tu byli dřív šli navštívit dokumentační středisko ale na to jsme už tolik času neměli, tak jsme zůstali na parkovišti a dali si oběd z dovezených zásob. Když se ostatní vrátili, jedeme na vyjížďku po "Roßfeld Panorama Straße" (3,50euro). Tady uděláme pár záběrů přímo za jízdy a ještě nakonec nafilmujeme celou kolonu. Pak se vyráží k jezeru, ale na rozkopané křižovatce se část vydala špatným směrem a tak je Jirka JVK naháněl po všech čertech. Část z nás co jsme se drželi vpředu jdeme zatím na obhlídku. Potom už natankovat a jelikož je skoro půl šesté, tak návrat zpět. Bylo by to OK, ale zase při sjezdu z dálnice poslední tři stroje jely pořád rovně... Stavíme na benzínce a domlouváme se co dál. Nakonec s Jirkou JiB, Jitkou s Jirkou, a Romanem jedeme napřed do Vyššího Brodu abychom koloně odlehčili :-) Tentokrát si dáme záležet abychom večeři stihnuli a když dorazili ostatní tak si vyměňujeme dojmy s novými zážitky. Opět v deset nás zkasírovali a jde se na kutě.
Neděle 27. 8. 2006:
Po sedmé je budíček a po osmé odjezd. Zase do pekárny a v protějším parku se hned posilníme. Udělali jsme kolektivní foto a část se rozloučila a odjela. S druhou skupinou jedeme na Lipno ale po cestě nás chytne déšť a tak vezmeme za vděk benzínkou, kde se navlékneme do nepromoků. Pochopitelně, jak jsme oblečeni, tak pršet přestalo a za celý den, dokud jsme se z toho nevysvlékli nepadla ani kapka. Stavíme se na Lipenské hrázi a potom pokračujeme podél vodní nádrže. Ve Frymburku jsme se oddělili a pokračovali na Krumlov, Budějovice, Písek, Dobříš a domů. Doma jsme již před druhou hodinou. Ještě namažu řetěz, svlékneme "atombordel" a přišel slejvák. Tak se smějeme, jak jsme před tím utekli. Celkem jsme ujeli 870 km s průměrnou spotřebou 4,9 l / 100 km.
Na závěr chceme poděkovat za organizaci celého víkendu včetně naplánování trasy a průvodcovských služeb. Také děkujeme Evě z Uň, která nám poskyta fotografie k uveřejnění, jelikož v této době je náš Olymp v servisu.